Τα δυο γκολ του Αντρίγια Ζίβκοβιτς σε πέντε λεπτά

Metrosport Team20 Αυγούστου 2023

Ο ΠΑΟΚ διπλασίασε τα τέρματα του στην αναμέτρηση με τον Αστέρα Τρίπολης για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Ο Δικέφαλος πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων στο παιχνίδι και «κλείδωσε» το πρώτο εντός έδρας τρίποντο της χρονιάς.

Συγκεκριμένα, στο 54ο λεπτό της αναμέτρησης ο Σβαμπ  βρέθηκε μέσα στην περιοχή, έκανε την παράλληλη μπαλιά και ο Αντρίγια Ζίβκοβους που είχε πετύχει δύο γκολ και κόντρα στην Χάιντουκ πλάσαρε για το 2-0 του ΠΑΟΚ.

Δείτε το γκολ εδώ

O Σέρβος πέντε λεπτά αργότερα σημείωσε και το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο παιχνίδι. Ο ΠΑΟΚ έφυγε πολύ γρήγορα στην αντεπίθεση με τον Μουργκ να περνάει όποιον βρήκε μπροστά του, έβγαλε μια υπέροχη διαγώνια πάσα στον Τάισον που έκανε το σουτ με τον Παπαδόπουλο να διώχνει με το ένα χέρι, η μπάλα έφτασε τον Ζίβκοβιτς που με ωραίο πλασέ με το αριστερό έκανε το 3-0.