Συντριβή για την Κύπρο με 4-0 απο το Κόσοβο!

Metrosport Team09 Σεπτεμβρίου 2024

Ταπεινωτική συντριβή με 4-0 γνώρισε η Κύπρος από το Κόσοβο, για την 2η αγωνιστική του 2ου ομίλου του Nations League.

Οι Κύπριοι υποδέχθηκαν τους Κοσοβάρους στο ΓΣΠ (σήμερα 9/9) όπου γνώρισαν μεγάλη σε έκταση σκορ ήττα, με τον Βεντάτ Μουρίτσι να γίνεται ο απόλυτος πρωταγωνιστής στη νίκη των φιλοξενούμενων με 4-0.

Ο επιθετικός της Μαγιόρκα βρέθηκε σε εξαιρετική βραδιά και από το πρώτο κιολλάς ημίχρονο έβαλε μπροστά την εθνική του ομάδα δίνοντάς της προβάδισμα δύο γκολ (9' και 21').

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Τιμούρ Κετσπάγια δεν μπόρεσε να ισορροπήσει το παιχνίδι και μοιραία το σκορ πήρε εκτάσεις θριάμβου για την ομάδα του Αλμπέρτ Μπουνιάκι.

Στο πρώτο δεκάλεπτο της επανάληψης μάλιστα, ο Ραχμάνι έδωσε αέρα τριών τερμάτων στο Κόσοβο, ενώ στο 55’ λεπτό ο Ντελόβα σφράγισε την πρώτη νίκη για την εθνική του ομάδα στην τρέχουσα διοργάνωση.