Παπαγεωργίου: «Τακτικά άψογοι, ιστορική νίκη» - Μαυροβουνιώτης: «Πληρώσαμε τα ατομικά λάθη»

Χρήστος Λιάπης08 Σεπτεμβρίου 2024

Στο πρώτο της παιχνίδι ως ομάδα της Α1 της ΕΠΣΜ η ΑΕ Πυλαίας επικράτησε του Παύλου Μελά με 2-1.

Μετά τον αγώνα, ο προπονητής της ΑΕΠ, Νίκος Παπαγεωργίου επισήμανε: «Ηταν ένα καταπληκτικό παιχνίδι. Παίξαμε με μια ομάδα που είναι από τα δύο τρία φαβορί, είναι εξαιρετική και φάνηκε ότι θα πρωταγωνιστήσει.

Από την πλευρά μας ήμασταν τακτικά άψογοι, είχαμε περισσότερες ευκαιρίες και το αποτέλεσμα είναι δίκαιο.

Η προσοχή μας πλέον είναι στο παιχνίδι με τον Κεραυνό Ωραιοκάστρου που νίκησε και αυτός και έχει καλό προπονητή».

«Πληρώσαμε τα ατομικά λάθη»

Στην αντίπερα όχθη ο προπονητής του Παύλου Μελά Βαγγέλης Μαυροβουνιώτης τόνισε: «Δεν ήμασταν καλοί στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ισοφαρίσαμε αλλά κόντρα στη ροή του αγώνα δεχτήκαμε δεύτερο γκολ. Πληρώσαμε τα ατομικά λάθη, τη νωθρότητα και αφέλεια του πρώτου ημιχρόνου»