Κύπελλο Ελλάδας: Με ανατροπή στους «16» ο ΟΦΗ

Δημήτρης Καλαϊτζής25 Σεπτεμβρίου 2024

Ο ΟΦΗ νίκησε με ανατροπή τον Παναιτωλικό (2-1) και πήρε το εισιτήριο για τους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας.

Στα του αγώνα, οι Αγρινιώτες ευτύχησαν να πάρουν κεφάλι στο σκορ με τον Μαϊντέβατς στο 19΄.

Φουριόζοι μπήκαν στην επανάληψη οι Κρητικοί και αρχικά ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Νους στο 59΄, για να έρθει 12 λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης να κάνει την ολική ανατροπή και να χαρίσει τη νίκη-πρόκριση στην ομάδα του.

ΟΦΗ: Χριστογεώργος, Μαρινάκης, Μπρεσάν, Χριστόπουλος, Αποστολάκης (46' Σενγκέλια), Καραχάλιος (46' Μπαϊνοβιτς) , Μπάκιτς (76' Χατζηθεοδωρίδης) , Κουτεντάκης, Ριέρα (46' Νους), Αμπάντα, Σαλσέδο (85' Γιουνγκ)

Παναιτωλικός: Στεργιάκης, Μλάντεν, Στάγιτς, Κοντούρης (57' λ.τ. Λιάβας), Σιέλης, Νικολάου, Μαυρίας, Λουίς Μιγκέλ (75' Μπουζούκης), Λαχούντ (65' Πέρες), Ρόα (75' Λομόνακο), Μαϊντέβατς (75' Ντίας)