Έκανε λάθη και ηττήθηκε με 1-2 από τη Ρεν ο Παναθηναϊκός

Metrosport Team27 Οκτωβρίου 2023

Την ήττα γνώρισε ο Παναθηναϊκός με 1-2 από τη Ρεν στο «Απόστολος Νικολαϊδης» για την τρίτη αγωνιστική των ομίλων του Europa League.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα μόλις στο έβδομο λεπτό της αναμέτρησης με τον Αμίν Γκουιρί. Οι «πράσινοι» ισορρόπησαν μετά το πρώτο 20λεπτό, προσπάθησαν να γίνουν απειλητικοί αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Το δεύτερο μέρος άρχισε ιδανικά όπως και το πρώτο για τη Ρεν αφού στο 49ο λεπτό βρήκε και δεύτερο τέρμα με τον Αρνό Καλιμουεντό. Το «τριφύλλι» ανέβασε στροφές, έγινε απειλητικό αλλά κατάφερε μόνο να μειώσει στο 61ο λεπτό με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ιωαννίδη.

Στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων θα μπορούσε να φτάσει στην ισοφάριση αλλά ο Μπελοσιάν απέκρουσε πάνω στη γραμμή το πλασέ του Μαντσίνι.