«Βόμβα» μεγατόνων του Ατρομήτου στη Λεωφόρο!

Metrosport Team24 Ιανουαρίου 2024

Στο ντεμπούτο των Ντραγκόφσκι, Ούγκο και Μπακασέτα στην αρχική ενδεκάδα του Παναθηναϊκού, ο Ατρόμητος έκανε την έκπληξη στη Λεωφόρο κερδίζοντας με 2-1 τους «πράσινους» και έκανε το πρώτο βήμα για την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

Μόλις στο 10’ ο Τάσος Μπακασέτας με δεξί βολέ έστειλε την μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Τσιντώτα.

Ένα λεπτό αργότερα ήρθε το γκολ για τους «πράσινους». Ο Μπακασέτας πέρασε στον Τζούρισιτς που γύρισε την μπάλα στην περιοχή όπου ο Αϊτόρ με πλασέ άνοιξε το σκορ.

Ο Ατρόμητος δεν τα παράτησε και μάλιστα γύρισε το ματς πριν το ημίχρονο. Στο 28ο λεπτό, ο Γιουμπιτάνα έβγαλε την κάθετη στον Ερλινγκμαρκ, ο οποίος έκανε το σουτ και απέκρουσε ο Ντραγκόφσκι, ο Ανγκιέλσκι πήρε το ριμπάουντ και ισοφάρισε.

Στο 42ο λεπτό, ο Ατρόμητος έβγαλε εξαιρετική αντεπίθεση μετά από κόρνερ του Παναθηναϊκού, ο Ρομπάιγ έκανε την κούρσα, έδωσε την κατάλληλη στιγμή στον Γιουμπιτάνα που με άψογο πλασέ γύρισε το ματς υπέρ της ομάδας του.

Στο 90' ο Παναθηναϊκός έχασε την ευκαιρία να ισοφαρίσει σε 2-2, όμως ο Φώτης Ιωαννίδης αστόχησε από την άσπρη βούλα.