Τριάρα η Κ17 του ΠΑΟΚ, «φωνάζει» ο Άρης

Δημήτρης Καλαϊτζής04 Νοεμβρίου 2023

Πρεμιέρα της Β΄ φάσης στο Πρωτάθλημα Κ17 με ντέρμπι στο Δημοτικό Γήπεδο Φιλύρου, όπου ο ΠΑΟΚ νίκησε την αντίστοιχη ομάδα του Άρη με 3-0.

Ο αγώνας έγινε υπό το βλέμμα του προπονητή του Άρη, Άκη Μάντζιου και του τεχνικού διευθυντή των τμημάτων υποδομής του ΠΑΟΚ, Γιώργου Γεωργιάδη. Παρών ήταν και ο προπονητής της Κ 16 του ΠΑΟΚ, που συμμετέχει στην Α' κατηγορία της ΕΠΣΜ, Βασίλης Μήττας.

Ο ΠΑΟΚ ήταν πιο αποτελεσματικός και πήρε το ντέρμπι, όμως ο Άρης «φωνάζει» για κάποιες περιπτώσεις.

Στο 20ό λεπτό ο Άρης σημείωσε γκολ με τον Βερεντιάνο που ακυρώθηκε ως οφσάιντ, γεγονός που προκάλεσε τις έντονες διαμαρτυρίες των ανθρώπων του. Το ντέρμπι διακόπηκε λίγο μετά το 30ό λεπτό του λόγω της έντονης βροχόπτωσης...

Συνεχίστηκε το ματς μετά από λίγα λεπτά διακοπής και ο ΠΑΟΚ κατάφερε να «χτυπήσει» δύο φορές πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Μετά από εκτέλεση κόρνερ -διαμαρτυρήθηκε ο Άρης για την υπόδειξη του-και κεφαλιά του Μπαταούλα ο Δικέφαλος άνοιξε το σκορ και λίγα λεπτά αργότερα, με «βολίδα» του Τσιότα πήρε αέρα δύο τερμάτων στην αναμέτρηση.

Το προβάδισμα του Δικεφάλου έγινε πιο ασφαλές με γκολ του Ντούνγκα στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου.

Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι με τον ΠΑΟΚ να παίρνει τους τρεις βαθμούς της νίκης.