Τρία γκολ σε έξι λεπτά στο «Πανθεσσαλικό», 1-3 ο ΠΑΟΚ

Metrosport Team21 Σεπτεμβρίου 2024

Τρία γκολ μέσα σε έξι λεπτά σημειώθηκαν στην αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τον Βόλο στο «Πανθεσσαλικό Στάδιο» στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League.

Στο 54ο λεπτό ο Τισουντάλι από τα δεξιά, συνεργάστηκε με Τάισον και Μουργκ, ο Μαντί Καμαρά έκανε το σουτ, η μπάλα βρήκε στον Αυστριακό, εξουδετερώνοντας τον Κόβατς και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα για το 0-2.

Δύο λεπτά αργότερα ο Βόλος μετά από εκτέλεση κόρνερ από τα αριστερά, ο Μεντιέτα πήρε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα μειώνοντας σε 1-2.

Ο Δικέφαλος βρήκε απάντηση άμεσα και με τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων ξανά όταν ο Γκλάβτσιτς έκανε το λάθος στέλνοντας την μπάλα στον Τισουντάλι, εκείνος άνοιξε την μπάλα στα αριστερά στον Τάισον, ο οποίος πλάσαρε με τη μία για το 3-1.