Τρελός ρυθμός στην Τρίπολη, τρία γκολ σε 9 λεπτά!

Metrosport Team17 Δεκεμβρίου 2023

Τρελό ρυθμό πήρε το παιχνίδι του Αστέρα Τρίπολης με τον ΠΑΟΚ. Ο "δικέφαλος" βρήκε δίχτυα στο 60', με τον Κίριλ Ντεσπόντοφ (0-2), οι γηπεδούχοι απάντησαν άμεσα με τον Ζουκάνοβιτς τρία λεπτά αργότερα (1-2) και στο 69ο λεπτό ο Μουργκ έδωσε πάλι προβάδισμα δύο τερμάτων στους φιλοξενούμενους (1-3).

Στο 60ο λεπτό Αλί Σαμάτα σέντραρε από τα αριστερά, βρίσκοντας τον Ντεσπόντοφ στο δεύτερο δοκάρι, με τον Βούλγαρο επιθετικό να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα, με κοντινή προβολή, για το 0-2 του ΠΑΟΚ. Δείτε το γκολ του ΠΑΟΚ εδώ.

Οι Αρκάδες απάντησαν άμεσα και τρία λεπτά αργότερα ο Ζουκάνοβιτς εκμεταλλεύτηκε την ασταθή έξοδο του Κοτάρκσι, μειώνοντας σε 1-2. Δείτε το γκολ του Αστέρα εδώ. Στο 69' ο Μουργκ βρήκε και πάλι δίχτυα, δίνοντας εκ νέου προβάδισμα δύο τερμάτων στον ΠΑΟΚ. Δείτε το γκολ του ΠΑΟΚ εδώ.