Τρελό παιχνίδι και ήττα με 4-3 για τον διακριθέντα Κουλιεράκη απέναντι στη Λεβερκούζεν

Metrosport Team22 Σεπτεμβρίου 2024

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι η Βόλφσμπουργκ του Κωνσταντίνου Κουλιεράκη ηττήθηκε από την νταμπλούχα την περασμένη αγωνιστική περίοδο, στη Γερμανία, Μπάγερν Λεβερκούζεν, σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι που ολοκληρώθηκε με 4-3.

Ο Κρητικός στόπερ ήταν αυτός που ξεκίνησε την επίθεση για το γκολ του Σβάνμπεργκ , ωστόσο ο χορός των γκολ είχε ξεκινήσει από νωρίς και πιο συγκεκριμένα από το 3ο λεπτό όταν ο Μουκιέλε σημάδεψε λάθος εστία και έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του ''Κούλιε'' ενώ με δύο γκολ στο 14΄και στο 32΄οι Βιρτζ και Γιόνανταν Τα αντίστοιχα έδωσαν το προβάδισμα στο σύνολο του Τσάβι Αλόνσο με τους Μπερνάου και Σβανμπεργκ να σκοράρουν ξανά για τους φιλοξενούμενος σε ένα τρελό πρώτο ημίχρονο.

Ινκάπιας στο 48' και Μπονιφάς στο 90+3 έδωσαν τη νίκη στους γηπεδούχους σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι όπου ο πρώην κεντρικός αμυντικός του ΠΑΟΚ έδωσε τα διαπιστευτήρια του.