Το προβάδισμα του Άρη με Μορόν και η γρήγορη ισοφάριση της Λαμίας

Metrosport Team20 Δεκεμβρίου 2023

Το προβάδισμα στην αναμέτρηση με τη Λαμία πήρε ο Άρης στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League.

Οι «κίτρινοι» στο 48ο λεπτό άνοιξαν το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Λορέν Μορόν. Ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα για χέρι του Κορνέζου σε προσπάθεια του επιθετικού του Άρη εντός περιοχής. Ο Ισπανός ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Δείτε το γκολ εδώ

Αυτό ήταν και το όγδοο γκολ του Λορέν Μορόν με τη φανέλα του Άρη τη φετινή αγωνιστική περίοδο. Ο Ισπανός είναι ο πρώτος σκόρερ της ομάδας με οχτώ γκολ και δύο ασίστ σε 18 παιχνίδια.

Η Λαμία οχτώ λεπτά αργότερα έφτασε στην ισοφάριση όταν μετά από εκτέλεση φάουλ του Καρλίτος, ο Σλίβκα πήρε την κεφαλιά και Ακούνια με ωραίο σουτ με το αριστερό μέσα από την μικρή περιοχή έκανε το 1-1.