Το γρήγορο προβάδισμα με Κουλιεράκη και Μουργκ ο ΠΑΟΚ

Metrosport Team27 Σεπτεμβρίου 2023

Προβάδισμα δύο τερμάτων πήρε πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου ο ΠΑΟΚ στο παιχνίδι με τον Βόλο για την έκτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.

Συγκεκριμένα, στο 39ο λεπτό της αναμέτρησης μετά από εκτέλεση φάουλ του Τάισον από τα δεξιά, η μπάλα κατέληξε στον Κουλιεράκη στο δεύτερο δοκάρι, ο οποίος με κεφαλιά την έστειλε στα δίχτυα. Το γκολ εξετάστηκε για οφσάιντ του Εκόνγκ που ήταν επίσης στην ίδια πλευρά και μπορεί να επηρεάζει τη φάση. Ο Σιδηρόπουλος είδε τη φάση και έκρινε ότι ο παίκτης του ΠΑΟΚ δεν επηρεάζει την εξέλιξη της φάσης και μέτρησε το τέρμα.

Δείτε το γκολ εδώ

Ο Δικέφαλος έφτασε και σε δεύτερο γκολ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων όταν βγήκε στην αντεπίθεση με τον Σβαμπ που έδωσε στον Τάισον και εκείνος έκανε το γύρισμα προς τον Μούργκ που είχε ακολουθήσει τη φάση και εκείνος με προβολή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 2-0.