Θετικό τεστ για τον Ηρακλή, επικράτησε με 3-0 του Πιερικού

Metrosport Team29 Αυγούστου 2024

Θετικό τεστ για τον Ηρακλή-Φούρνοι Βενέτη, καθώς επικράτησε του Πιερικού με 3-0 μέσα στην Κατερίνη. Δυναμικό παρών έδωσαν οι οπαδοί του Γηραιού.

Ο Σωκράτης Οφρυδόπουλος είχε την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει όλους τους διαθέσιμους παίκτες κάτι που έπραξε και ο Περικλής Αμανατίδης από την πλευρά του Πιερικού.

Στο 14ο λεπτό μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μπερτόγλιο, ο Σιδεράς με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τον Ηρακλή.

Η ομάδα της Κατερίνης άγγιξε την ισοφάριση στο 55ο λεπτό με την κεφαλιά του Σουλιώτη να βρίσκει στο δοκάρι.

Οι «κυανόλευκοι» βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα δύο ακόμα φορές στο φινάλε της αναμέτρησης.

Στο 86΄ μετά από κόρνερ του Αναστασίου, η μπάλα έφτασε στον Σιδερά που με πλασέ αυτή την φορά έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του.

Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε ο Κούστα στο 90΄.

Οι συνθέσεις ων δύο ομάδων

ΠΙΕΡΙΚΟΣ (Περικλής Αμανατίδης):Μένκα (46' Τσακνάκης), Ανδρικόπουλος (78' Μαυρίδης), Τσαγκαλίδης (52' Δεληγιάννης), Σουλιώτης (72' Πάτρικ), Κωτσιόπουλος (52' Στόιος), Λαγός (72' Ζησούλης), Ίννος (58' Κοντοθανασης), Παπαδόπουλος (61' Κραγιόπουλος), Κέρι (61' Χαμπίπ), Ματζαλάκου (52' Γατόπουλος), Σεχολάρι (52' Μπαστακος).

ΗΡΑΚΛΗΣ (Σωκράτης Οφρυδόπουλος):Μαρκετζιάνι, Κυβρακίδης, Τασουλής, Διαμαντής, Σιδεράς, Χάμοντ, Μπελμόντ, Μπερτόλιο (46' Τσιντώνης), Μιράντα (46' Μωυσίδης) Κυνηγόπουλος, Τσιριγώτης
Αγωνίστηκαν επίσης στο δεύτερο μέρος οι Παπασάββας, Αναστασίου, Κούστα, Πατράλης, Καλουτσικίδης, Σιούκας.