Θεσπρωτός - Απόλλων Πόντου 2-3: Μεγάλο διπλό για τους «κοκκινόμαυρους»

Metrosport Team11 Δεκεμβρίου 2022

Ο Απόλλων Πόντου ταξίδεψε στην Ηγουμενίτσα για να αντιμετωπίσει τον Θεσπρωτό σε ένα παιχνίδι "must win" για τους φιλοξενούμενους. Έτσι και έγινε αφού οι κοκκινόμαυροι  επικράτησαν με 3-2 μετά από ένα μήνα και τρεις συνεχόμενες ήττες.

Το σκορ άνοιξε ο Βασίλης Κωστίκας στο 26' για να ισοφαρίσει ο Τόμας Μπονίγια τέσσερα λεπτά αργότερα σε 1-1. Δύο γκολ ακολούθησαν για τους «κοκκινόμαυρους» με τους Λαμπίρη στο 34' και Εσάλο στο 41' να δίνουν καθαρό προβάδισμα με 1-3. Σκορ που διατηρήθηκε ως τα τελευταία λεπτά με τον Θεσπρωτό απλά να μειώνει σε 2-3 στο 86' με τον Τρομπούκη.

Θεσπρωτός (Ρότσα): Τσιμόπουλος, Ντόντης, Μαρτίνες, Ρίζος, Τρομπούκης, Μίγγος, Πέρεζ, Μπίκας, Δρίτσας, Κωνσταντίνου, Μπονίγια.

Απόλλων Πόντου (Καλαϊτζίδης): Πίτκας, Αμαραντίδης, Τζαλόσι, Μουμίν, Καλαϊτζίδης, Αμπουντού, Καλογέρης, Λαμπίρης, Σαμπανίδης, Κωστίκας, Μπελεβώνης.