Ταλιχμανίδης: «Χάθηκαν ευκαιρίες εκατέρωθεν», Μαΐδάτσης: «Αδικο το αποτέλεσμα»

Χρήστος Λιάπης20 Οκτωβρίου 2024

Στο φινάλε του αγώνα πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης ο Αχιλλέας Τριανδρίας καθώς επικράτησε του Αετού Βασιλικών με 1-2.

Μετά τον αγώνα οι δύο αντίπαλοι προπονητές τόνισαν:

Γιώργος Ταλιχμανίδης (Αχιλλέας Τριανδρίας): Εγινε ένα δυνατό παιχνίδι. Ηθελαν και οι δύο ομάδες τη νίκη. Χάθηκαν ευκαιρίες εκατέρωθεν. Στην τελευταία φάση εμείς σκοράραμε και πήραμε τους τρεις βαθμούς. Συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες για την εμφάνιση και το πάθος στο παιχνίδι τους.

Γιώργος Μαιδάτσης (Αετός Βασιλικών): Αδικο το αποτέλεσμα. Ημασταν πολύ καλύτεροι. Είχαμε περισσότερες ευκαιρίες για να γυρίσουμε το παιχνίδι αλλά δεν τα καταφέραμε»

O Aετός τα έχει με την τύχη του. Στα τελευταία λεπτά έχασε το παιχνίδι όπως συνέβη στις καθυστερήσεις με την Δόξα Ασσήρου αλλά και με τον Αγροτικό Αστέρα ισοφαρίστηκε στο φινάλε.