Ταλιχμανίδης: «Νεανικές ομάδες», Πετρονικολός: Η προσοχή στο Πρωτάθλημα

Metrosport Team10 Νοεμβρίου 2023

Στους «16» του κυπέλλου πέρασε ο Αχιλλέας Τριανδρίας μετά τη νίκη στο Ρετζίκι και ο προπονητής της ομάδας Γιώργος Ταλιχμανίδης μετά τον αγώνα είπε: «Εγινε ένα καλό παιχνίδι από δύο νεανικές ομάδες.

Ευτυχήσαμε να προηγηθούμε 2-0 από το πρώτο ημίχρονο ενώ θα μπορούσαμε να πετύχουμε και ένα τρίτο γκολ για να κλειδώσουμε το παιχνίδι.

Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου δεχτήκαμε ένα γκολ και για 25 λεπτά δεχτήκαμε πίεση από τον αντίπαλο ώσπου ήρθε το τρίτο γκολ και τελείωσαν όλα».

Πετρονικολός: «Η προσοχή στο Πρωτάθλημα»

Η Δόξα Ρετζικίου δεν απέφυγε την ήττα-αποκλεισμό από τη συνέχεια του κυπέλλου καθώς έχασε από τον Αχιλλέα Τριανδρίας με 1-4. Ο προπονητής της Χρήστος Πετρονικολός μετά τον αγώνα είπε:

«Το σκορ δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του αγώνα. Η προσοχή μας πλέον επικεντρώνεται στο Πρωτάθλημα».