Συνέχεια στο αρνητικό σερί για ΟΦΗ, πρώτος βαθμός του Βόλου με Λόπεθ

Πέτρος Χαριζακλής24 Νοεμβρίου 2023

Το αρνητικό σερί του ΟΦΗ συνεχίστηκε και μετά τη διακοπή, με τους Κρητικούς να παραχωρούν 1-1 στον ΝΠΣ Βόλο και να συμπληρώνουν πέντε παιχνίδια χωρίς νίκη. Παράλληλα, αυτός ήταν ο πρώτος βαθμός των Βολιωτών στην επιστροφή του Άνχελ Λόπεθ στον πάγκο τους.

Στο 14ο λεπτό ο Κόστιτς απέκρουσε τη γυριστή κεφαλιά του Καρό ενώ στο 20' ο Μπάουμαν είπε όχι σε σουτ του Βόλου.

Στο 33ο λεπτό ο Ντίκο πέτυχε το 1-0 αλλά το γκολ του ακυρώθηκε για οφσάιντ.

Τελικά το σκορ άνοιξε στο 40' για τους φιλοξενούμενους. Ο Κόμπα πήρε την μπαλιά από τον Ντέλετιτς, έκανε την ντρίμπλα και το σουτ του κατέληξε στα δίχτυα μετά από παρέμβαση του VAR.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Κόστιτς απέκρουσε με υπερένταση την προβολή του Μοσκέρα.

Ο Βόλος έπαιζε με δέκα παίκτες στο δεύτερο μέρος λόγω αποβολής του Γκαρσία και ο ΟΦΗ το εκμεταλλεύτηκε εντείνοντας την πίεση του.

Τελικά στο 60ό λεπτό, ο Θοράρισον με ένα εντυπωσιακό σουτ εκτός περιοχής «έγραψε» το 1-1.

Το σκορ έμεινε στο 1-1 μέχρι τέλους, αν και ο ΟΦΗ πίεσε, έχασε ευκαιρίες ενώ του ακυρώθηκε και ένα γκολ του Μεγιάδο στις καθυστερήσεις για οφσάιντ.