Super League 2: Νίκη για ΠΑΟΚ Β', πολύτιμος πόντος για τον Απόλλωνα Πόντου - Ισοφαρίστηκε στο 87' ο Ηρακλής

Metrosport Team10 Απριλίου 2023

Ο Ηρακλής μπορεί να προηγήθηκε με τον Γιουμπιτάνα στο 68' και να κρατούσε την τύχη του αγώνα με τον Παναθηναϊκό Β' για την 19η αγωνιστική της Super League 2 στα χέρια του, ωστόσο, στο 87' ο Προδρομίτης του πήρε την... μπουκιά από το στόμα, ισοφαρίζοντας σε 1-1. Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, ο Γηραιός παρέμεινε στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Ο ΠΑΟΚ Β' με δύο γκολ σε τρία λεπτά, από το 80' μέχρι το 83', από τους Γιαξή και Τσαούση, πέρασε νικηφόρα με 2-1 από την έδρα της Αναγέννησης Καρδίτσας και βρίσκεται πάντα στην 2η θέση, ενώ ο Απόλλων Πόντου παρότι βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο, κατάφερε με τέρμα του Αραβίδη στις καθυστερήσεις να πάρει έναν πολύτιμο πόντο κόντρα στη Νίκη Βόλου και συνεχίζει την προσπάθεια για την παραμονή στην κατηγορία.

Αναλυτικά:

Βόρειος Όμιλος

Παναθηναϊκός Β΄ – Ηρακλής 1-1 (87' Προδρομίτης - 68' Γιουμπιτάνα) ΤΕΛΙΚΟ

Απόλλων Πόντου – Νίκη Βόλου 2-2 (22΄ Εσαλό, 90+ Αραβίδης - 62' Τζιώρας, 66' Παναγιωτίδης) ΤΕΛΙΚΟ

Αναγέννηση Καρδίτσας – ΠΑΟΚ Β΄ 1-2 (90+ Καρδίτσας - 80' Γιαξής, 83' Τσαούσης) ΤΕΛΙΚΟ

Νότιος Όμιλος

ΠΑΟ Ρουφ - ΑΕΚ Β΄1-1 (20΄ Ζούνης - 36΄ Γκαρσία) ΤΕΛΙΚΟ

Καλλιθέα – Κηφισιά 3-3 (37΄ Σαντάνα, 87' Βάις - 9΄πεν. Κουϊρουκίδης, 51' Πρίτσας, 66' Τετέι) ΤΕΛΙΚΟ