Super League 2: Ισοπεδωτικός ο ΠΑΟΚ Β', διέλυσε (4-0) τον ΠΑΣ Γιάννινα-Όργια από Ουρτάδο

Metrosport Team27 Οκτωβρίου 2024

Ισοπεδωτικός ήταν ο ΠΑΟΚ Β' το μεσημέρι της Κυριακής στην Ευκαρπία, όπου αντιμετώπισε τον ΠΑΣ Γιάννινα. Οι γηπεδούχοι έκαναν ολοκληρωτική εμφάνιση και επικράτησαν του αντιπάλου τους με 4-0. Κορυφαίος του αγώνα ο Ουρτάδο, που σημείωσε δύο γκολ.

Ο Δικέφαλος πήρε κεφάλι με 2-0, πριν τη συμπλήρωση των 45 λεπτών, έχοντας ως σκόρερ τους Ουρτάδο (μόλις στο πρώτο λεπτό) και Κανίς (30'), ο οποίος ευστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι.

Ο Χοσέ Ουρτάδο ήταν ο σκόρερ και του τρίτου τέρματος του ΠΑΟΚ Β' στο 54'.

Στο 76' ο ΠΑΣ έχασε μεγάλη ευκαιρία για το 3-1, αλλά ο Λαγωνίδης έσωσε πάνω στη γραμμή.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό, ο Λαγωνίδης χρίστηκε σκόρερ με κεφαλιά, μετά από κόρνερ του Τσαούση.

Με αυτή τη νίκη, ο ΠΑΟΚ Β' ξεπέρασε τον ΠΑΣ Γιάννινα στη βαθμολογία της Super League 2, φτάνοντας στους 11 βαθμούς, ενώ οι Γιαννιώτες έμειναν στους 10 πόντους.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΟΚ Β (Παπαβασιλείου – Ταξίδης): Μπαλωμένος, Τασιούρας, Σινανάι, Λαγωνίδης, Κωττάς (86′ Πιτσιώτης), Γρόσδης, Τσοπούρογλου (80′ Σπυράκος), Τσαούσης, Κανίς (69′ Κουλούρης), Ρούμιαντσεβ (69′ Καλόγηρος), Ουρτάδο (86′ Μύθου)

ΠΑΣ Γιάννινα (Τζιάρρας): Αθανασίου, Σόρια, Αζίζ (65′ Κύρκος), Ρίντερ, Σομποσίνσκι, Νικολιάς (46′ Χάινριχ), Τζίνο, Πάνος (52′ Λώλης), Μπεγκάλα, Αθανασίου (65′ Σέποβιτς), Μάντζης (80′ Λεό).