Σπουδαία νίκη του Ηρακλή επί του Πανσερραϊκού (vids)

Metrosport Team05 Απριλίου 2023

Μεγάλη νίκη με 2-0 επί του πρωτοπόρου Πανσερραϊκού για την 18η αγωνιστική της Super League 2 πανηγύρισε ο Ηρακλής στο Καυταντζόγλειο.

Το 1-0 σημείωσε στο 40' ο Γιουμπιτάνα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και αυτό ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Το εντυπωσιακό είναι ότι ο Γηραιός δεν δέχθηκε στο πρώτο 45λεπτο ούτε μία τελική!

Την επιτυχία κλείδωσε με γκολάρα στο 76' ο Πατράλης μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς.

Ηρακλής (Τσιώλης): Βελλίδης, Πανάγου, Χρουσιέλ (89′ Σγούρης), Κωστούλας, Βιτλής, Σίλβα, Γιουμπιτάνα (83′ Παπαστεριανός), Κούστα (65′ Κουντουριώτης), Πατράλης, Τόμας (89′ Τότσκα), Άλεξιτς (89′ Δοϊράνλης).

Πανσερραϊκός (Δερμιτζάκης): Κατσίκας, Ζέρης (60′ Δεληγιαννίδης), Καρασαλίδης, Αυλωνίτης, Σοφιανός, Πεταυράκης (81′ Λυμπεράκης), Στάικος (46′ Μούργος), Κανίς (46′ Κατσαντώνης), Στίνα, Θυμιάνης, Σαΐντ (60′ Μπαΐροβιτς).