Σπουδαία νίκη της Γαλατάσαράι πριν τον ΠΑΟΚ!

Metrosport Team21 Σεπτεμβρίου 2024

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη επί της Φενέρμπαχτσε με 1-3 πέτυχε η Γαλατάσαράι, τέσσερις ημέρες πριν υποδεχτεί τον ΠΑΟΚ στην πρεμιέρα της League Phase του Europa League.

Αιφνιδίασε την αντίπαλό της και μέχρι το 28' προηγήθηκε με 0-2. Αρχικά, στο 20' ο Τορέιρα σούταρε, η μπάλα χτύπησε πρώτα στο δεξί δοκάρι, στη συνέχεια στον γκολκίπερ Λιβάκοβιτς και κατέληξε στα δίχτυα.

Οκτώ λεπτά αργότερα, ο Οσιμέν μοίρασε την μπάλα στον Μέρτενς, ο οποίος την έστειλε πάνω από τον αντίπαλο τερματοφύλακα, γράφοντας το 0-2.

Στο 59ο λεπτό ήταν η σειρά του Σάρα να χτυπήσει και να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ, με σουτ από το ύψος του πέναλτι. Το μόνο που κατάφερε η Φενέρμπαχτσε ήταν να μειώσει στο 63ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τζέκο.