ΣΟΚ στις καθυστερήσεις για την Τότεναμ

Δημήτρης Καλαϊτζής11 Νοεμβρίου 2023

Όσκαρ αυτοκτονίας για την Τότεναμ. Τα ''σπιρούνια'' αν και βρέθηκαν να πρηγούνται με 0-1 μέχρι το 90ο λεπτό της αναμέτρησης, κατάφεραν να χάσουν το παιχνίδι από τη Γουλβς, δεχόμενοι μάλιστα δύο γκολ στις καθυστερήσεις.

Με τους καλύτερους οιωνούς άρχισε το παιχνίδι για τους Λονδρέζους, καθώς ευτύχησαν να πάρουν κεφάλι στο σκορ με τον Τζόνσον μόλις στο τρίτο λεπτό.

Ωστόσο, οι γηπεδούχοι δεν το έβαλαν κάτω και με δύο γκολ στις καθυστερήσεις σόκαραν την ομάδα του Ποστέκογλου. Αρχικά, ο Σαράμπια έφερε το ματς στα ίσα στο 91΄ και έξι λεπτά μετά, ο Λεμινά σκόραρε και χάρισε ένα σπουδαίο τρίποντο στην ομάδα του.

Γουλβς (Γκάρι Ο΄Νιλ): Σα, Σεμέδο (66΄Ντόχερτι), Κίλμαν, Ντόουσον, Τότι, Νούρι (87΄Ντόιλ), Χουάνγκ, Λεμινά, Ζοάο Γκόμες (87΄Σαράμπια), Μπελεγκάρδε (73΄Κάλαϊτζιτς), Κούνια

Τότεναμ (Άγγελος Ποστέκογλου): Βικάριο, Πόρο, Ντάιερ, Ντέιβις, Έμερσον, Μπισούμα (76΄Λο Σέλσο), Χόιμπεργκ, Σαρ (63΄Μπεντανκούρ), Κουλουσέφσκι, Τζόνσον (75΄Μπράιαν Χιλ), Σον