SL2: Χωρίς νικητή το ντέρμπι Λεβαδειακού-ΑΕΛ

Metrosport Team27 Νοεμβρίου 2023

Λεβαδειακός και ΑΕΛ αναμετρήθηκαν στο ντέρμπι του Α’ Ομίλου της Superleague 2, χωρίς να προκύψει νικητής αφού αναδείχτηκαν ισόπαλοι 1-1.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και στο 9ο λεπτό κέρδισαν πέναλτι, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Γιώργος Νίκας. Το 1-0 ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έγινε καλύτερος και οι δύο ομάδες είχαν σημαντικές ευκαιρίες.

Ένα πολύ ωραίο γκολ του Λούκα Αντράντα με σουτ εκτός περιοχής στο 67’, έφερε το παιχνίδι σε ισορροπία και διαμόρωσε το τελικό 1-1.

Λεβαδειακός (Νιόπλιας): Γκροφ, Βήχος, Χάμοντ, Τσάπρας, Ρομό, Νίκας, Μεχία, Γιαννιώτας, Λιάγκας, Κουάδρα, Τσελεπίδης

ΑΕΛ (Δερμιτζάκης): Σουλούκος, Ηλιάδης, Στάμου, Θ. Παπαγεωργίου, Πλέγας, Μαϊδανός, Κοσσονού, Αντράντα, Οτόρμιν, Μαυριάς, Πεντρόσο.