Στήλες Real Player

«Real player»: Με νέο ηγέτη τον Μπέλινγκχαμ

Metrosport Team28 Οκτωβρίου 2023

Φίλες και φίλοι γεια σας και καλό Σαββατοκύριακο . Η Λυών το πάει γυρεύοντας να πέσει μου φαίνεται και δεν το γράφω με αφορμή την ήττα της περασμένης αγωνιστικής. Χάνει ένα σκασμό ευκαιρίες σε κάθε παιχνίδι και πίσω στην άμυνα ότι πάει μέσα γράφει. Αν τα συνεχίσει έτσι δεν τη γλυτώνει αλλά δεν το πιστεύω για μια τόσο μεγάλη ομάδα. Κατά τα άλλα να είναι καλά ο ποδοσφαιριστής του ΟΦΗ που έχασε το πέναλτι και δεν μας έστειλε ταμείο αφού εκτός έδρας η Κρητική ομάδα δεν κατάφερε να κερδίσει ακόμα και με παίκτη παραπάνω για περισσότερο από ένα ημίχρονο.

Η Στουτγάρδη εντυπωσιάζει φέτος και την περασμένη εβδομάδα νίκησε εκτός έδρας την Ουνιόν με 0-3. Η Χόφενχαιμ προηγήθηκε στο παιχνίδι με την Φρανκφούρτη αλλά τελικά έχασε το παιχνίδι με 1-3 αφού οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο ουσιαστική στην τελική προσπάθεια. Άσσο το βλέπω

Η Μπαρτσελόνα δυσκολεύτηκε πολύ να λυγίσει την αντίσταση της Μπιλμπάο που ήταν ανταγωνιστική και το κατάφερε δέκα λεπτά πριν το τέλος του αγώνα στο τελικό 1-0. Η Ρεάλ σε ένα πολύ σκληρό παιχνίδι στην Σεβίλλη αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Δεν ξέρω να μπορεί κάποιος να νικήσει ξέρω ότι ο Μπέλινγκχαμ είναι ο νέος ηγέτης της Ρεάλ.

Η Μόντσα μπορεί να αγωνίστηκε με ποδοσφαιριστή λιγότερο από το 41ο λεπτό στην Ρώμη λύγισε όμως στο φινάλε από την Ρόμα στην ήττα με 1-0 από την ομάδα του Μουρίνιο, Η Ουντινέζε δεν νίκησε ούτε την Λέτσε σε ένα ούτως ή άλλως δύσκολο παιχνίδι στο τελικό 1-1. Άσσος

Ο Ατρόμητος δεν ήταν καλός στο παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ έχει κάνει πολύ κακό ξεκίνημα και μετά και την ήττα με 2-0 ψάχνει επειγόντως το πρώτο του τρίποντο στο πρωτάθλημα. Ο Παναιτωλικός ήταν λίγο τυχερός στο παιχνίδι με τον Βόλο που νίκησε τελικά με 2-0. Άσσος επιβίωσης.

Η Τβέντε είναι καλή φέτος στην Ολλανδία αλλά στο παιχνίδι με την Χέρακλες ενώ κέρδιζε 0-2 δέχθηκε δυο γκολ για το τελικό 2-2 που την κρατάει σε απόσταση από την κορυφή. Η Φέγενορντ νίκησε με 4-0 την Φίτεσε παίζει εξαιρετικό ποδόσφαιρο σε πρωτάθλημα και Ευρώπη και μπορεί έστω και δύσκολα να πάρει το διπλό.

Η Λιλ νίκησε με 1-0 την Μπρεστ σκοράροντας στο ξεκίνημα του αγώνα σε ένα παιχνίδι που δεν είχε πολλές φάσεις για γκολ και κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Η Μονακό μπορεί να νίκησε μόνο με 2-1 την Μετς έκανε όμως πολλές τελικές και είναι δίκαια στην κορυφή της βαθμολογίας. Αξίζει το ρίσκο στο διπλό.

Η ΑΕΚ δεν ήταν καλή στο ξεκίνημα του αγώνα στην Τρίπολη έκανε αρκετά λάθη που δεν τα πλήρωσε και τελικά σοβαρεύτηκε και έφυγε με την νίκη με το τελικό 0-3. Ο ΠΑΟΚ ήταν καλύτερος από τον Ατρόμητο και δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει με 2-0. Θα μου φανεί παράξενο να μην δούμε γκολ. Compo

Ο ΟΦΗ ήταν καλύτερος από την Κηφισιά αγωνίστηκε με παίκτη παραπάνω για μεγάλο χρονικό διάστημα αλλά δεν νίκησε για ένα ακόμη εκτός έδρας παιχνίδι αφού έχασε και πέναλτι. Ο Ολυμπιακός δεν ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με τον Παναθηναϊκό που διακόπηκε. Compo