Πρωτιά για τον Θρίαμβο Παρθενίου

Metrosport Team20 Οκτωβρίου 2023

Σημαντική νίκη για την συνέχεια του Πρωταθλήματος πέτυχε ο Θρίαμβος Παρθενίου στην έδρα του Αστέρα Αμπελοκήπων με τελικό σκορ 1-3 και πέρασε πρώτος στην βαθμολογία. Πρωταγωνιστής για την ομάδα του Παρθενίου ήταν ο Υψηλός ο οποίος πέτυχε δύο τέρματα και έδωσε μια ασίστ. Ο Θρίαμβος βρέθηκε να χάνει στο ημίχρονο με 1-0 αλλά για άλλο ένα παιχνίδι έκανε την μεγάλη ανατροπή.

Ο Υψηλός ισοφάρισε με καταπληκτική εκτέλεση φάουλ σε 1-1 και λίγο αργότερα σκόραρε με ωραία κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Μαρκούλη κάνοντας το 1-2

Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε με σκόρερ τον Ματζιούνη Π. ύστερα από ασίστ του Υψηλού. Μετά από αυτή την νίκη ο Θρίαμβος είναι μόνος πρώτος στην βαθμολογία με 7 βαθμούς.

Ο προπονητής του Θριάμβου Νίκος Ζαπρόπουλος μετά τον αγώνα με τον Αστέρα είπε: «Στο πρώτο ημίχρονο δεν μπήκαμε καλά δεχόμενοι ένα γκολ στη λήξη του ημιχρόνου. Στο δεύτερο μπήκαμε αποφασιστικά και συγκεντρωμένοι και γυρίσαμε το παιχνίδι πετυχαίνοντας τρία όμορφα γκολ. Ακολουθεί ένα δύσκολο παιχνίδι στην έδρα μας με τον Μακεδονικό. Όλα τα παιχνίδια πλέον είναι ενδιαφέροντα και όλα παίζονται για όλες τις θέσεις