Πήρε το ντέρμπι η Δόξα Ασσήρου, επικρατώντας του Σοχού - Πλούσιο φωτορεπορτάζ, δηλώσεις

Χρήστος Λιάπης14 Οκτωβρίου 2024

Η Δόξα Ασσήρου επικράτησε στο ντέρμπι του Εθνικού Σοχού και παρέμεινε κοντά στις πρώτες θέσεις.

Αν και αγωνιζόταν με αριθμητικό μειονέκτημα από το 55’ πήρε τη νίκη για το πρωτάθλημα της Εurolamp Α1 της ΕΠΣΜ με 2-1.

Ο προπονητής του Εθνικού Σοχού Ακης Στεφανόπουλος στάθηκε στο γεγονός ότι η ομάδα του δεν διαχειρίστηκε καλά την αποβολή του Γιαγιάκου της Δόξας. Για το παιχνίδι επισήμανε: «Για ένα ημίχρονο παρουσιάσαμε ένα πολύ καλό πρόσωπο. Είχαμε φάσεις για να βγούμε μπροστά στο σκορ, δεν αντιμετωπίσαμε προβλήματα, αλλά δεχτήκαμε ένα εκπληκτικό γκολ από τον Τρικαλόπουλο. Μείναμε συγκεντρωμένοι για να ισοφαρίσουμε αλλά δεν διαχειριστήκαμε καλά την αποβολή της Ασσήρου. Ψάχνουμε να βρούμε γιατί με παίκτη παραπάνω δεν καταφέραμε κυριαρχήσουμε στο παιχνίδι το οποίο κρίθηκε στις λεπτομέρειες