Πετράκης για Ολυμπιακό Κυμίνων: «Μια θέση στα πλέι οφ»

Metrosport Team17 Οκτωβρίου 2023

Ο Ολυμπιακός Κυμίνων μετά από σκληρή μάχη αναδείχθηκε ισόπαλος με τον Αγροτικό Αστέρα με σκορ 3-3. Στο πρώτο ημίχρονο μέσα σε δύο λεπτά γύρισε το εις βάρος του σκορ. Παρά την ισοφάριση σε 2-2, προηγήθηκε εκ νέου αλλά στο φινάλε δέχτηκε την ισοφάριση.

Ο Νικόλας Πετράκης πέτυχε το πρώτο γκολ για την ομάδα των Κυμίνων. Για το παιχνίδι επισήμανε: «Ηταν ένα δύσκολο παιχνίδι απέναντι σε μια ιστορική ομάδα που ήταν αήττητη και δεν είχε δεχτεί γκολ.

Το παλέψαμε μέχρι το τέλος αλλά δεν διαχειριστήκαμε κάποιες φάσεις. Προηγήθηκε ο Αστέρας αλλά εμείς σε δύο απανωτές φάσεις το γυρίσαμε. Δεχτήκαμε την ισοφάριση από ένα φθηνό γκολ. Στην συνέχεια πετύχαμε ένα όμορφο τέρμα αλλά στο τέλος δεν διαχειριστήκαμε σωστά τις δυνάμεις μας και ισοφαριστήκαμε».

Ποιος είναι ο στόχος σας; Στόχος μας είναι να παίξουμε στα πλέι οφ και ότι καλύτερο έρθει. Το Πρωτάθλημα είναι μακρύ και ακόμη είναι νωρίς για συμπεράσματα.

Τραυματίας ήταν ο Μπάλιος αλλά και εγώ λόγω τραυματισμού έγινα αλλαγή».