Νίκη του Παύλου Μελά επί του Αετού: «Το πάθημα μας έγινε μάθημα» pics

Χρήστος Λιάπης15 Σεπτεμβρίου 2024

Εντυπωσιακή εμφάνιση και πρώτη νίκη για τον Παύλο Μελά στο φετινό πρωτάθλημα της Εurolamp A1 της ΕΠΣΜ καθώς επικράτησε του Αετού Βασιλικών με 4-0.

Οι ιθύνοντες της ομάδας επισημαίνουν: «Το πάθημα έγινε μάθημα για την ομάδα μας καθώς από το πρώτο λεπτό κυριάρχησε. Δημιούργησε τις προϋποθέσεις και τις ευκαιρίες για να πετύχει τον στόχο της. Προηγήθηκε στο 29' με τον Τάχατο και έκανε το 2-0 στο 32' με τον Αζούδη. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας δημιούργησε περισσότερες ευκαιρίες, είχε δοκάρι και τελικά πέτυχε άλλα δύο γκολ με τον Ράμα στο 83' και στο 87'. Συγχαρητήρια σε όλη την ομάδα καθώς έδειξαν ορημότητα και ξεπέρασαν γρήγορα το σοκ της πρώτης αγωνιστικής. Ευχαριστούμε θερμά τον κόσμο μας που βρέθηκε στο γήπεδο και στήριξε την ομάδα μας! Εντυπωσιακή εικόνα και ευχάριστη νότα τα παιδιά της ακαδημίας που γέμισαν φωνές και χαμόγελα το γήπεδο».