Παυλίδης: Έπεσε από σκάλα, αλλά έβαλε δύο γκολ με τη Μπενφίκα (vids)

Metrosport Team14 Ιουλίου 2024

Ο Βαγγέλης Παυλίδης είναι η μεταγραφή που στην Μπενφίκα έχουν ποντάρει για την επιθετική τους γραμμή και ήδη εξελίσσεται σε πρωταγωνιστή.

Αν και είχε μια επικίνδυνη πτώση από σκάλα (!), ο Έλληνας φορ έβαλε δύο γκολ μέσα σε 15 λεπτά στο φιλικό κόντρα στη Θέλτα!

Απίστευτος ο Βαγγέλης Παυλίδης, ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής της Μπενφίκα στο φιλικό παιχνίδι κόντρα στη Θέλτα.

Ο Έλληνας επιθετικός είχε μια σοκαριστική πτώση από σκάλα (!) στο ξεκίνημα της αναμέτρησης, όμως αυτό δεν τον πτόησε καθόλου, με αποτέλεσμα να πετυχαίνει δύο γκολ σε διάστημα 15 λεπτών.

Στο 5ο λεπτό και μετά από μονομαχία με αντίπαλο, ο Παυλίδης έχασε την ισορροπία του, βγήκε εκτός γηπέδου και γλίστρησε στα σκαλοπάτια που οδηγούσαν στα αποδυτήρια. Παρά το γεγονός αυτό συνέχισε κανονικά και σκόραρε τα δύο γκολ της Μπενφίκα στο 13' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και στο 28' με πλασέ.

Το τελικό 2-2 στο φιλικό Μπενφίκα-Θέλτα διαμόρφωσαν οι Άσπας (70’) και Ντουράν (74').