ΠΑΟΚ-Γυναικείο ποδόσφαιρο: «Σκάλωσε» κόντρα στη ΡΕΑ ο Δικέφαλος

Metrosport Team06 Οκτωβρίου 2024

«Σκάλωσε» στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του ΠΑΟΚ.

Ο Δικέφαλος αναδείχθηκε ισόπαλος με 1-1 κόντρα στη ΡΕΑ στους Νέους Επιβάτες.

Το σκορ άνοιξε στο 24′ η Βλασσόπουλος. Η επιθετικός του Δικεφάλου εκμεταλλεύτηκε την πάσα της Μήτκου και με πλασέ από το ύψος της περιοχής σημείωσε το 1-0, πετυχαίνοντας το πρώτο γκολ του ΠΑΟΚ στο νέο πρωτάθλημα.

Από το 28' μέχρι το 33', η ΡΕΑ απείλησε σε τρεις περιπτώσεις, όμως η Νόιχαους σε δύο από αυτές ήταν σε ετοιμότητα, ενώ στην τρίτη είδε το σουτ της Μαρκουτσά να καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο και με ελάχιστες καλές στιγμές μέχρι το 81ο λεπτό. Σε εκείνο το χρονικό σημείο, η Παντερή γύρισε την μπάλα στην Κρίστο, η οποία ισοφάρισε με αριστερό σουτ διαμορφώνοντας το τελικό 1-1.