ΠΑΟΚ: Για 13η φορά μαζί Μιχαηλίδης - Κεντζιόρα , τι έγινε στις προηγούμενες... 12!

Χάρης Εμμανουηλίδης17 Μαΐου 2024

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου και οι συνεργάτες του σχεδιάζουν με κάθε λεπτομέρεια το αγωνιστικό πλάνο του ΠΑΟΚ ενόψει του ντέρμπι με αντίπαλο τον Άρη το βράδυ της Κυριακής (19/5, 20:00) στο «Κλεάνθης Βικελίδης» , με τον ίδιο να καλείται να ετοιμάσει την ενδεκάδα του χωρίς να έχει στη διάθεση του τον Κωνσταντίνο Κουλιεράκη που αντίκρισε κίτρινη κάρτα στο παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό και τον Γιάννη Μιχαηλίδη να παίρνει τη θέση του δίπλα στον Τόμας Κεντζιόρα.

Ο Γιαννιτσιώτης κεντρικός αμυντικός έχει αγωνιστεί την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο σε 19 παιχνίδια έχοντας βρει δίχτυα μία φορά απέναντι στη Λαμία στις 3/4 στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής των πλεϊ οφ , ενώ μοίρασε και μία ασίστ σε συνολικά 1.579 λεπτά συμμετοχής με την τελευταία του εμφάνιση να είναι στις 24/4 πάλι με αντίπαλο τους Φθιωτούς εκτός έδρας.

Ο 24χρονος στόπερ θα αγωνιστεί για 13η φορά μαζί με τον Τόμας Κεντζιόρα , αποτελώντας το κεντρικό δίδυμο στην άμυνα του Δικεφάλου μπροστά από τον Ντομινίκ Κοτάρσκι , με τα αποτελέσματα των προηγούμενων... 12 να  έχουν το δικό τους ξεχωριστό ενδιαφέρον στην ευρωπαϊκή πορεία αλλά και την πορεία τίτλου του ΠΑΟΚ.