ΠΑΟΚ: «Χαζό» πέναλτι από Κουλιεράκη μετά το γκολ που πέτυχε

Metrosport Team24 Ιουλίου 2024

Πέναλτι και τελικά γκολ - δώρο έκανε ο Κωνσταντίνος Κουλιεράκης στην αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τη Μπάνια Λούκας για το δεύτερο προκριματικό γύρο του Champions League.

Ο κεντρικός αμυντικός του Δικεφάλου στο 19ο λεπτό του παιχνιδιού πήρε την μπάλα με τα χέρια από αυτά του Κοτάρσκι και ο VAR κάλεσε τον διαιτητή να δει τη φάση. Μετά από δύο λεπτά ο ρέφερι της αναμέτρησης έδειξε την άσπρη βούλα. Στο 21' ο Ερέρα ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Κοτάρσκι ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Πρόκειται, ίσως, για το πιο αστείο πέναλτι που κάνει παίκτης του ΠΑΟΚ σε παιχνίδι και δικαιολογημένα προκάλεσε την αντίδραση του Λουτσέσκου, ο οποίος ήταν έξαλλος στον πάγκο και αναρωτιόταν τι έκανε ο αμυντικός του.

Να θυμίσουμε ότι λίγο νωρίτερα ο Κουλιεράκης είχε δώσει το προβάδισμα στον Δικέφαλο με κεφαλιά.