Πανιώνιος: Υπέταξε το Αιγάλεω (2-0) και πάτησε κορυφή

Metrosport Team14 Οκτωβρίου 2024

Ο Πανιώνιος επικράτησε κόντρα στο Αιγάλεω στη Νέα Σμύρνη με 2-0 και έπιασε την Κηφισιά στην κορυφή του Νοτίου Ομίλου της Super League 2, έχοντας αμφότερες οι ομάδες από δέκα βαθμούς.

Ο Πανιώνιος υποδέχτηκε το Αιγάλεω για την 4η αγωνιστική της Super League 2 και πήρε τη νίκη (2-0), την τρίτη συνεχόμενη στο πρωτάθλημα. H ομάδα του Αντώνη Νικοπολίδη ήταν ανώτερη από την αντίπαλό της, καταφέρνοντας να σκοράρει από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο με τους Πότσι και Γεμιστό.

Είναι γεγονός ότι, ο «ιστορικός» έχει κάνει ένα πολύ καλό ξεκίνημα στη φετινή σεζόν, πανηγυρίζοντας την τρίτη συνεχόμενη νίκη, έχοντας μάλιστα μηδέν παθητικό στα 7 παιχνίδια που έχει δώσει (3 για το Κύπελλο και 4 για το πρωτάθλημα). Από την άλλη, το Αιγάλεω γνώρισε την πρώτη του ήττα, μένοντας στην 5η θέση και στο -5 από την κορυφή.

Στο 32ο λεπτό, ο Κολοβός με μία καλοζυγισμένη σέντρα από τα αριστερά σημάδεψε τον Πότσι και ο τελευταίος όντας αμαρκάριστος με μία άπιαστη κεφαλιά διαμόρφωσε το 1-0.

Στο 85ο λεπτό η ομάδα της Νέας Σμύρνης βγήκε με εξαιρετικό τρόπο στην αντεπίθεση, με τον Γεμιστό από πλεονεκτική θέση από τα αριστερά να έχει εύκολο έργο για το τελικό 2-0.