Πανίδης: «Συγχαρητήρια στους παίκτες μου»

Δημήτρης Καλαϊτζής09 Σεπτεμβρίου 2024

Την πρόκριση στον δεύτερο γύρο του Κυπέλλου της ΕΠΣΜ πήρε η ΑΕ Φιλύρου.

Η ομάδα του Γιώργου Πανίδη επικράτησε 1-0 του Κεραυνού Αγίου Παύλου και στην επόμενη φάση θα αντιμετωπίσει τον ΑΣ Νεάπολης. Μετά το τέλος της αναμέτρησης ο προπονητής του Φιλύρου, δήλωσε χαρακτηριστικά στο metrosport.gr:

"Κάναμε ένα αρκετά καλό πρώτο ημίχρονο μετά το γρήγορο γκολ που πετύχαμε, με καλή κυκλοφορία της μπάλας και αρκετή συγκέντρωση στο πλάνο μας όπου θα μπορούσαμε να πετύχουμε ένα ακόμη γκολ και να τελειώσουμε το ημίχρονο με μεγαλύτερη διαφορά.

Στο δεύτερο ημίχρονο εμφανίστηκε η κούραση της προετοιμασίας δίνοντας χώρο στον αντίπαλο με αποτέλεσμα να δεχθούμε ευκαιρίες. Βέβαια κάναμε και εμείς 2-3 φάσεις για γκολ με αποκορύφωση το κερδισμένο αλλά χαμένο πέναλτι όταν το παιχνίδι άνοιξε αρκετά και από τις δύο ομάδες.

Αντιμετωπίσαμε μια πολύ καλή ομάδα. Ημασταν τυχεροί σε κάποιες φάσεις που δεχτήκαμε αλλά και συγχρόνως άστοχοι σε κάποιες δικές μας περιπτώσεις για γκολ.

Χαίρομαι που θα έχουμε ένα ακόμη επίσημο παιχνίδι πριν την έναρξη του πρωταθλήματος.

Συγχαρητήρια σε όλους τους ποδοσφαιριστές μου".