Πανίδης: Μπράβο στα παιδιά για την αντίδραση

Metrosport Team27 Φεβρουαρίου 2024

Ο Μαραθώνας αναδείχθηκε ισόπαλος με τον Ολυμπιακό Κυμίνων και συνεχίζει στην πρώτη τετράδα που οδηγεί σε ανανέωση της συμμετοχής στην Α1.

Ο προπονητής του Γιώργος Πανίδης τόνισε:

Δεν ξεκίνησε καλά το παιχνίδι για εμάς και σε δύο στιγμές αδράνειας ο αντίπαλος σκόραρε δύο γκολ στα πρώτα 15 λεπτά.

βέβαια αυτό μας αφύπνισε εν τέλει και από εκεί και μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου θα μπορούσαμε να είχαμε ισοφαρίσει σε τουλάχιστον 4-5 ευκαιρίες που δημιουργήσαμε.

Στο δεύτερο ημίχρονο του παιχνιδιού είχαμε την κατοχή της μπάλας και την υπεροχή σε όλους τους χώρους, καταφέραμε και ισοφαρίσαμε με ένα καταπληκτικό γκολ, δικαιούμαστε κάτι παραπάνω από την ισοπαλία αλλά πληρώσαμε την αδράνεια μας στα πρώτα λεπτά. Μπράβο στα παιδιά για την προσπάθεια και την αντίδραση μετά το 0-2. Συνεχίζουμε.