Όλο και πιο κοντά στον τίτλο οι γυναίκες του ΠΑΟΚ

Metrosport Team02 Μαρτίου 2024

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις της στη Women's Football League η γυναικεία ομάδα του ΠΑΟΚ, καθώς επικράτησε 2-0 της Καστοριάς εκτός έδρας, στα πλαίσια της 17ης αγωνιστικής.

Όσον αφορά την εξέλιξη της αναμέτρησης, ο ''Δικέφαλος του Βορρά'' άνοιξε το σκορ στο 31ο λεπτό, όταν η Χαλατσογιάννη βρήκε την Χέλμβαλ, η οποία υποδέχτηκε υπέροχα την μπάλα και εκτέλεσε με το αριστερό, γράφοντας το 0-1.

Στο 93ο λεπτό, ο ΠΑΟΚ Morris «κλείδωσε» τη νίκη. Η Παπαδοπούλου βρήκε την Χέλμβαλ, με την Σουηδή επιθετικό να σκοράρει το δεύτερο προσωπικό της τέρμα στον αγώνα και παράλληλα να διαμορφώνει το τελικό 0-2.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για το συγκρότημα του Θαλή Θεοδωρίδη απέναντι στον ΟΦΗ (10/3, 15.00).

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ Morris (Θαλής Θεοδωρίδης): Νόιχαους, Γκούνη, Φεραντάντς, Γιαννακά, Σιδηροπούλου, Στράντζαλη, Χαλατσογιάννη (70' Αργυρίου), Βαρδαλή (85' Κατσάνου), Τζούρτζεβιτς (50' Παπαδοπούλου), Ακίντα (85' Κιουρεξίδου), Χέλμβαλ.