Ο Βρακάς έδωσε τη λύση στον ΠΑΟΚ Β' , 1-0 την ΑΕΚ Β'

Metrosport Team07 Οκτωβρίου 2023

Τους τρεις βαθμούς της νίκης πανηγυρίσει ο ΠΑΟΚ Β΄επικρατώντας με 1-0 της ΑΕΚ Β΄στην Ευκαρπία για την τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League 2.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε χωρίς ιδιαίτερες φάσεις καθώς οι δυο ομάδες πρόσεχαν την άμυνα τους. Στο 10΄ένα σουτ του Βρακά απέκρουσε ο Γκίνης ενώ δύο λεπτά η προσπάθεια των παικτών της ΑΕΚ δεν είχε επιτυχία. Ο Δικέφαλος μπήκε δυνατά στο δεύτερο μέρος και κατάφερε να βρει δίχτυα με τη συμπλήρωση μιας ώρας.

Ο Γιώργος Βρακάς ήταν εκείνος που έδωσε τη λύση. Στο 70' η Ένωση βρέθηκε κοντά στην ισοφάριση αλλά ο Ταλιχμανίδης κράτησε ανέπαφη την εστία του ενώ στο 91' ο Γκολφίνος σημάδεψε εντός περιοχής το δοκάρι.

ΠΑΟΚ Β' (Αλεξιάδης): Ταλιχμανίδη, Τασιούρα, Κιτσάκης, Παναγιώτου, Παντεκίδης, Γιαξής, Γρόσδης, Νινούα, Τσοπούρογλου, Βρακάς, Δαρέλας.

ΑΕΚ Β' (Κούστας): Γκίμης, Χρυσόπουλος, Κοσίδης, Πήλιος, Ραντόνιτσα, Σαμπανάζοβιτς, Γεωργέας, Χριστόπουλος, Ανδρικόπουλος, Σταμούλης.