Ο Βόλος μείωσε με ιστορικό γκολ, αλλά ο ΠΑΟΚ απάντησε με 4ο τέρμα

Metrosport Team21 Ιανουαρίου 2024

Ο Βόλος κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα, λίγα λεπτά μετά το τρίτο γκολ του ΠΑΟΚ, με τον Μίλος Ντέλετιτς να πετυχαίνει ένα ιστορικό γκολ, αλλά ο δικέφαλος απάντησε άμεσα, με τον Τάισον να πετυχαίνει το τέταρτο τέρμα των ασπρόμαυρων.

Στο 58ο λεπτό ο Γκλάβτσιτς πέρασε τον Σάστρε με ωραία ντρίμπλα και στη συνεχεια έκανε την παράλληλη μπαλιά προς τον Ντέλετιτς, ο οποίος με πλασέ από κοντά μείωσε σε 1-3 για τον Βόλο. Αυτό ήταν το πρώτο εντός έδρας γκολ στην ιστορία του Βόλου κόντρα στον ΠΑΟΚ, σε αγώνα πρωταθλήματος.

Στο 71' ο ΠΑΟΚ πάτησε ξανά την αντίπαλη περιοχή, ο Ζίβκοβιτς πάσαρε στον Τάισον, εκείνος εκτέλεσε, η μπάλα βρήκε σε ποδοσφαιριστή του Βόλου, αλλάζοντας την πορεία της μπάλας και κατέληξε στα δίχτυα.