Ο Ατρόμητος έσωσε τον βαθμό στο φινάλε, 1-1 κόντρα στον ΟΦΗ

Metrosport Team24 Αυγούστου 2024

Ο ΟΦΗ κρατούσε στα χέρια του το πρώτο τρίποντο της σεζόν, αλλά ο Ατρόμητος στις καθυστερήσεις βρήκε το γκολ της ισοφάρισης, γράφοντας το τελικό 1-1, για τη 2η αγωνιστική της Stoiximan Super League. Η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία ήταν ανώτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν δυναμικά, πιέζοντας ψηλά τους Κρητικούς, αλλά εν τέλει το γκολ ήρθε από τους γηπεδούχους, με τον Ο Γκονζάλες να αιφνιδιάζει τον Κοσέλεφ, απλά πλάγια θέση, κάνοντας το 1-0.

Στη συνέχεια ο Ατρόμητος συνέχισε να δημιουργεί ευκαιρίες, αλλά του έλειπε η τελική ενέργεια. Η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία βρήκε τελικά το γκολ ισοφάρισης (1-1), με τον Δημήτρη Καλοσκάμη, στο 90+2'.

Στα τελευταία λεπτά των καθυστερήσεων ο Ατρόμητος δέχτηκε δύο κόκκινες κάρτες, με τους Μανσούρ και Κίνι να αποβάλλονται, ενώ κόκκινη αντίκρισε και ο Ισέκα από πλευράς γηπεδούχων.

Την 3η αγωνιστική ο ΟΦΗ θα ταξιδέψει στο Βόλο (1/9, 16:30), για να αντιμετωπίσει την ομώνυμη ομάδα, ενώ ο Ατρόμητος υποδέχεται τον Ατρόμητο (1/9, 17:30).