ΑΘΛΗΜΑΤΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Nτάγκλας Αουγκούστο: Το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της Ναντ

Metrosport Team16 Σεπτεμβρίου 2024

Το πρώτο τέρμα του με τη φανέλα της γαλλικής Ναντ πέτυχε ο Ντάγκλας Αουγκούστο, στην ήττα από τη Ρεμς.

Ο Βραζιλιάνος σκόραρε στο 28ο λεπτό του παιχνιδιού, όταν ύστερα από ασίστ του Σιμόν πήρε την μπάλα στο ύψος του πέναλτι και εκτέλεσε στην αριστερή γωνία τον Ντιούφ. Δεν στάθηκε όμως αρκετό για να χαρίσει βαθμό ή βαθμούς. Γιατί;

Οι φιλοξενούμενοι της Ρεμς ισοφάρισαν με τον Μουνέτσι στο 34o λεπτό και πήραν το διπλό με τον Νακαμούρα στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Αυτό το γκολ για τον Αουγκούστο ήταν το πρώτο μετά από τότε που είχε ισοφαρίσει σε 1-1, σε αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τον Παναθηναϊκό για τα Play-off της σεζόν 2022-2023. Και σε εκείνο το γκολ του, όπως και στο χθεσινό, ο ίδιος έφυγε ηττημένος από το γήπεδο, καθώς οι πράσινοι είχαν πάρει το διπλό με πέναλτι του Ιωαννίδη.