Σημαντική νίκη για τον Ηρακλή, 1-3 τον Καμπανιακό

Metrosport Team19 Νοεμβρίου 2023

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης έφυγε από την έδρα του Καμπανιακού ο Ηρακλής επικρατώντας με 1-3 για τη 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League 2.

Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στο 16ο λεπτό με σουτ του Ταϊρη αλλά πέντε λεπτά αργότερα ο Γηραιός έφτασε στην ισοφάρισε με τον Εμπό. Οι φιλοξενούμενοι πήραν τον έλεγχο της αναμέτρησης και προσπαθούσαν να γίνουν απειλητικοί για την αντιπαλη εστία. Στο 65' ο Σίλβα με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα βάζοντας τον Ηρακλή μπροστά ενώ στο 80ο λεπτό ο Κούστα διαμόρφωσε το τελικό 1-3 .

Οι συνθέσεις της αναμέτρησης

Καμπανιακός (Σαπάνης): Γιακουμής, Γιουκούδης, Πόζογλου, Προσκυνητόπουλος, Μπούσης, Ταΐρης, Μάνιος, Φροσύνης, Γαρύφαλος, Παπαστεριανός, Τότσκα.

Ηρακλής (Κούρτογλου): Παλαβράκης, Βιτλής, Δοϊρανλής (58′ Κούστα), Γκρενιόν, Σπυρίδης, Σιούτας, Σίλβα, Χειρίτραντας, Εμπό, Καπίγια, Τόρες.