Νίκη Ευκαρπίας-Καμπουρίδης: «Ελπίζω σε ανάλογη συνέχεια»

Χρήστος Λιάπης03 Οκτωβρίου 2024

Στην πεντάδα της Eurolamp Α1 της ΕΠΣΜ είναι η Νίκη Ευκαρπίας μετά το 3-0 επί του Αετού Βασιλικών.

Ο προπονητής της Γιάννης Καμπουρίδης για την ομάδα και τη συνέχεια του Πρωταθλήματος επισήμανε:

»Ήταν μια καλή νίκη για εμάς. Μας βοηθάει να διατηρηθούμε στις υψηλές θέσεις του πρωταθλήματος.

Στο 1ο ημίχρονο είχαμε τον έλεγχο του παιχνιδιού και καταφέραμε να βάλουμε 3 τέρματα. Κατά διαστήματα παίξαμε και καλό ποδόσφαιρο. Στο 2ο ημίχρονο δυστυχώς η μέρα που παίξαμε και η διάθεση των παικτών οδήγησε και τις δύο ομάδες να ρίξουν ρυθμούς και να γίνει μια διαχείριση για να μην υπάρξει κάποιος τραυματισμός. Θεωρώ ότι το αποτέλεσμα είναι δίκαιο. Υπάρχουν πράγματα που θα ήθελα να πάνε καλύτερα αλλά όπως είπα για εμάς φάνηκε ότι ένα ημίχρονο ήταν αρκετό. Συγχαρητήρια στους παίκτες μας που έκαναν ένα σχετικά καλό παιχνίδι και κέρδισαν τον αγώνα.

Συγχαρητήρια και στον αντίπαλο που έδειξε ότι είναι αξιόμαχος και δεν παρατάει κανένα παιχνίδι.

Ελπίζω σε ανάλογη συνέχεια και φυσικά και με καλύτερη απόδοση»