Νίκες Καρδίας, Ιωνικού, Επανομής, ήττα Π. Μελά (δηλώσεις)

Metrosport Team23 Ιανουαρίου 2023

Σε θέση βολής από την κορυφή είναι η Αναγέννηση Επανομής καθώς νίκησε και την Μαλακοπή και ο προπονητής της Γιάννης Μπαλασάς είπε: Ηταν μια δίκαιη και καθαρή νίκη. Καταφέραμε να προηγηθούμε γρήγορα στο σκορ φτάνοντας στο 54’ στο 3-0. Στη συνέχεια οι αλλαγές αποδυνάμωσαν την ομάδα με αποτέλεσμα να δεχτούμε δύο τέρματα αλλά γρήγορα έγινε το 4-2

Ο Ιωνικός νίκησε στα τελευταία λεπτά τον Ελευθεριακό που τα είχε με τη διαιτησία. Ο προπονητής του Ιωνικού Εμιλιάνο Χαλιλάι επισήμανε: Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν αρκετά καλοί σπαταλώντας πολλές ευκαιρίες. Στο δεύτερο το παιχνίδι ήταν ανοιχτό».

Νίκη με ανατροπή πέτυχε ο ΑΟ Καρδίας επί του Ποσειδώνα Καλαμαριάς και ο  Γιώργος Ταλιχμανίδης μετά τον αγώνα είπε: Δυσκολευτήκαμε πολύ. Ηταν μια κακή παρένθεση όσον όσον αφορά την αγωνιστικότητα μας σε σχέση με προηγούμενα παιχνίδια. Συγχαρητήρια στον Ποσειδώνα

Την ήττα γνώρισε ο Παύλος Μελάς από την ΑΕ Ευόσμου και ο προπονητής του Βαγγέλης Μαυροβουνιώτης είπε: «Ηταν ένα ντέρμπι με όλη τη σημασία της λέξεως. Ισως και να μας αδικεί το σκορ καθώς το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο