Νεοχώρι Γρεβενών: Προκρίθηκε στον τελικό κυπέλλου

Metrosport Team12 Μαΐου 2024

Εστω στη διαδικασία των πέναλτι η ομάδα του Νεοχωρίου επικράτησε της Δεσκάτης και πέρασε στον τελικό κυπέλλου της ΕΠΣ Γρεβενών. Στο 0-0 έμεινε η κανονική διάρκεια, ενώ1-1 ολοκληρώθηκε η παράταση.

Στα πρώτα 90 λεπτά το αποτέλεσμα ήταν 0-0, με την ομάδα της Δεσκάτης να προηγείται στο 110’ μετά από σουτ που βρήκε σε αμυντικό του Νεοχωρίου και άλλαξε τροχιά. Στο 120’ ήρθε η λύτρωση για το Νεοχώρι μετά απο εκτέλεση κόρνερ και τον Καφετζή να σκοράρει με κεφαλιά, οδηγώντας με αυτόν τον τρόπο το ματς στα πέναλτι.

Οι καλές εκτελέσεις  σε συνδυασμό και με τις δύο αποκρούσεις του Χαραλαμπίδη, έδωσαν την πρόκριση στο Νεοχώρι το οποίο πλέον θα αντιμετωπίσει την Τετάρτη 15 Μαΐου στο Ενωσιακό γήπεδο,  τον νικητή του ζευγαριού Πυρσός-Σειρήνι.