Νέα επιτυχία για την Αστραπή Μεσαίου, επικράτησε της Προοδευτικής

Metrosport Team10 Δεκεμβρίου 2023

Χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερη αντίσταση ειδικά στο β ημίχρονο η ΑΣΤΡΑΠΗ Μεσαίου  πήρε ακόμη ένα τρίποντο καθώς επικράτησε της Προοδευτικής με 2-0.  Παρέμεινε έτσι στην πρώτη θέση μαζί με τον Φοίνικα Τούμπας

Η ομάδα του κ.Καλιφουλη ευτύχησε να προηγηθεί γρήγορα μόλις στο 8λ με ωραίο πλασε του Ζιωγου. Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου  αν και η ομάδα της ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗΣ προσπάθησε να αντιδράσει και μάλιστα στο 26 λ. ο Σιμόνι από τα πλάγια έπιασε ωραίο σουτ αλλά ο Μαρμαρίδης Αναστάσιος απέκρουσε σε κόρνερ. Νωρίτερα στο 21' οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι σε ανατροπή του δραστηριου Σιμόνι. Στο δεύτερο β ημίχρονο ο γκολκίπερ της Αστραπής ήταν θεατής του αγώνα και αυτό γιατί το ΜΕΣΑΙΟ με την απόδοση του επιβεβαίωσε γιατί είναι πρωτοπόρο στην βαθμολογία.

Στο 49 λ. Απευθείας κόρνερ του Μαρμαρίδη Χαράλαμπου η μπαλα βρήκε το κάθετο δοκάρι του Δημητρακοπούλου και στην συνέχεια έδιωξαν οι αμυντικοί της ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗΣ. Στο 60 δεύτερο δοκάρι από τον Ηλιάδη μετά από ωραίο σουτ έξω από την περιοχή και πλάγια. Στο 76λ καρποφόρησε η υπεροχή της ΑΣΤΡΑΠΗΣ με σουτ του Λιθοξοπουλου Ζαχαρία κάνοντας το 2--0 ανακουφίζοντας όλους στο ΜΕΣΑΙΟ

ΣΤ.Μ.

Ο κ.Καλιφουλης Χρήστος ( έχει περάσει από ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ...ΠΑΝΙΩΝΙΟ ΚΑΙ ΠΑΟΚ ) με την εμπειρία του και τις γνώσεις του έχει την ομάδα της ΑΣΤΡΑΠΗΣ ΜΕΣΑΙΟΥ στην πρώτη θέση της βαθμολογίας στην β κατηγορία στον τρίτο όμιλο, μαζί με τον Φοίνικα