Μπάνια Λούκα ή Εγνάτια; Ο ΠΑΟΚ μαθαίνει αντίπαλο για τον 2ο προκριματικό

Γιώργος Καστάνης17 Ιουλίου 2024

Το βράδυ της Τετάρτης (17/7) θα γίνει το δεύτερο καθοριστικό ματς στην Αλβανία, από το οποίο θα προκύψει ο αντίπαλος του Πρωταθλητή ΠΑΟΚ. Έχουμε και λέμε αναλυτικά:

Η Μπάνια Λούκα από την Βοσνία είχε κερδίσει με σκορ 1-0 την Εγνάτια από την Αλβανία, με σκόρερ τον Χρέλια στο 96ο λεπτό. Έχει λοιπόν ένα προβάδισμα, εν όψει του δεύτερου αγώνα που θα γίνει το βράδυ της Τετάρτης στις 22:00.

Η Εγνάτια υποδέχεται την Μπόρατς Μπάνια Λούκα για τον δεύτερο αγώνα της σειράς για τον 1ο προκριματικό γύρο του Champions League. Σε περίπτωση που το συνολικό σκορ και των δύο αγώνων είναι ισόπαλο μετά το τέλος των 90 λεπτών, θα ακολουθήσει παράταση και εφόσον χρειαστεί, η πρόκριση θα κριθεί στα πέναλτι.

Η αναμέτρηση δεν θα διεξαχθεί στη φυσική έδρα της Εγνάτια, αλλά στο Ελμπασάν, που βρίσκεται σε απόσταση 44 χιλιομέτρων μακριά από τα Τίρανα.

Θυμίζουμε πως η Εγνάτια θα αγωνιστεί χωρίς τον έμπειρο χαφ Ζεϊνουλάι και τον αμυντικό Ντρέτσα που είχαν αποβληθεί στο πρώτο παιχνίδι.