Μοιράστηκαν βαθμούς Βόλος και Παναιτωλικός

Metrosport Team03 Φεβρουαρίου 2024

Ισόπαλοι (1-1) αναδείχθηκαν Βόλος και Παναιτωλικός στα πλαίσια της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Αμφότερες οι ομάδες είχαν καλά διαστήματα στο παιχνίδι αλλά δεν κατάφεραν να βρουν το γκολ που θα τους χάριζε τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Η ομάδα του Αγρινίου πήρε το προβάδισμα μόλις στο όγδοο λεπτό με τον Λεβάν Σενγκέλια ενώ οι γηπεδούχοι, μετά από πίεση που άσκησαν, κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Χουάν Μανουέλ Γκαρσία.

Οι συνθέσεις της αναμετρησης

ΒΟΛΟΣ (Μιγκέλ Άνχελ Λόπεθ): Κόβατς, Άλχο, Ασλανίδης, Καλογερόπουλος, Μύγας, Γκλάβτσιτς (81΄Ντε Καμπς), Μπαριέντος (57΄Τσοκάνης), Κόμπα (64΄Μωραίτης), Ασεχνούν, Ντέλετιτς (57΄Ποπέσκου), Γκαρσία (81΄Μπερτόγλιο).

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιάννης Πετράκης): Στεργιάκης, Μλάντεν, Οικονόμου, Μαλής, Μαυρίας (57΄Μπακάκης), Τορεχόν, Πέρες (70΄Τσιγγάρας), Λιάβας, Χατζηθεοδωρίδης (84΄Χουάνπι), Καρέλης (84΄Ζοάο Πέδρο), Σενγκέλια (84΄Ντίας).