Μοιράστηκαν βαθμούς Παναιτωλικός και Λαμία

Metrosport Team12 Μαρτίου 2023

Ισόπαλο αναδείχθηκε το παιχνίδι ανάμεσα στον Παναιτωλικό και τη Λαμία, στα πλαίσια της τελευταίας αγωνιστικής της Stoiximan Super League 1. Το 1-1 ήταν το  το τελικό σκορ του αγώνα με τον γηπεδούχο να ανοίγει το σκορ με τον Καρέλη στο 51', ενώ η απάντηση απο τη φιλοξενούμενη  ήρθε στο 71'.

Ο Παναιτωλικός εξασφάλισε άκοπα την είσοδο στα playouts της Super League 1 και κλείδωσε την 7η θέση, όμως το 1-1 με τη Λαμία άφησε τους Φθιώτες στην τελευταία θέση μαζί με τον Λεβαδειακό.

Στο 51ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Γκαραβέλης έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια του κι από κοντά ο Καρέλης έκανε το 1-0, στο Αγρίνιο φτάνοντας τα 12 γκολ στο πρωτάθλημα. Η απάντηση απο τους Φθιώτες ήρθε 20 λεπτά αργότερα, με τον Ντε Βινσέντι να εκτελεί φάουλ έξω από το ημικύκλιο της περιοχής και να νικάει τον Γκρατερόλ για το τελικό 1-1.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Γκρατερόλ, Αποστολάκης, Ούνε Λάρσον, Μάλης, Χουχούμης, Ντίας, Μλάντεν, Σενγκέλια, Ανιόρ, Ντουάρτε, Καρέλης

ΛΑΜΙΑ: Γκαραβέλης, Σιμόν, Παπαδόπουλος, Τζανετόπουλος, Αμπαντά, Μαρτίνεθ, Στάνκο, Νούνιες, Ασκόβσκι, Τσιλούλης, Βέργος