Μοιράστηκαν βαθμούς Καβάλα και Νίκη Βόλου

Metrosport Team13 Οκτωβρίου 2024

Ισόπαλες με 1-1 αναδείχθηκαν Καβάλα και Νίκη Βόλου για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League 2.

Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα με σουτ του Μάντιτς στο 81ο λεπτό της αναμέτρησης αλλά οι φιλοξενούμενοι πίεσαν στα τελευταία λεπτά και πήραν το βαθμό της ισοπαλίας με γκολ του Τζιώρα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων

Καβάλα (Καραμπετάκης): Αστράς, Τσαμούρης (68′ Σμίλτος), Ίτσιος, Πάσατζιτς, Κατσούρρι, Δημητριάδης (59′ Γκέκας), Γαβριηλίδης, Λέλεκας (59′ Ντε Ολιβέιρα), Παπαδόπουλος (59′ Μέτσε), Εμπούκα (33′ Κασέμι), Μάντιτς,.

Νίκη Βόλου (Ξηροφώτος): Τσέλιος, Οικονομόπουλος, Μάταους, Προδρομίτης, Νταμιάν Σίλβα, Εντ Κάρλος (58′ Τζιώρας), Λίταινας, Ταβάρες, Δούμτσης (58′ Σπυρίδης), Αρίας (66′ Τσιλιγγίρης), Βερνάρδος.