Μιχαηλίδης: «Θα συνεχίσουμε να παλεύουμε για να προκριθούμε στην επόμενη φάση»

Δημήτρης Καλαϊτζής04 Οκτωβρίου 2024

Για τον τρόπο που ήρθε η ήττα από τη Στεάουα Βουκουρεστίου (0-1) και τη συνέχεια, μίλησε στην κάμερα της COSMOTE TV, ο κεντρικός αμυντικός του ΠΑΟΚ, Γιάννης Μιχαηλίδης.

«Όποιος κάνει τα περισσότερα λάθη κερδίζει ο αντίπαλος. Έτσι είναι το ποδόσφαιρο. Χάσαμε πολλές ευκαιρίες, παίξαμε κυριαρχικό ποδόσφαιρο, αλλά μία αδράνεια στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου έφερε την ήττα. Γίνονται αυτά. Πάμε παρακάτω με ψηλά το κεφάλι. Όλοι παίζουν για το αποτέλεσμα και όταν πέφτει κάτω ο αντίπαλος για καθυστερήσεις τι να πάω να κάνω να τον σηκώσω; Στο τέλος μετράει το αποτέλεσμα. Σίγουρα μας λείπει το γκολ, αλλά είναι ευθύνη όλη της ομάδας, όλοι κάνουν άμυνα και όλοι επίθεση και όλοι κρίνονται εκ του αποτελέσματος. Δεν έχει χαθεί τίποτα. Έχει πολλά παιχνίδια ακόμα, κοιτάμε κάθε ένα ξεχωριστά και θα δώσουμε το 100% και τον καλύτερο μας εαυτό για να προκριθούμε».